Zajímáte se o módu? Pokud ano, tak vás jistě budou zajímat různé názory na to, co je moderní. A co už není. Jenomže mnoho lidí si právě myslí, že co je moderní, tak to také musí být opravdu stylové a dokonalé a také nositelné. Jenomže jarní se dívám v televizi většinou na módní přehlídky, tak je to většinou to je to v překladu vysoká móda neboli vysoká krejčovina. Já chápu, že tohle módní návrháři mají také za úkol a že je baví dělat nějaké všelijaké módní kreace anebo velké večerní róby. Abych pravdu řekla, mně se tohle také samozřejmě líbí, ale někdy je toho opravdu až moc.

Co vy a móda?

Kolikrát vídám takové módní kreace heute couture, že by se to nedalo nosit snad ani na nějakém maškarním bálu. Jednou jsem tam viděla takové šaty. Byly modré, ale byly dlouhé, měli vlečku snad asi deset metrů dlouhou a byly takové načančané a takové extra balonové rukávy, že kdyby se koukali ucpali a napumpovaly se heliem, tak by samozřejmě ta žena v těch šatech odlétla. Řekla jsem si, že tohle je snad úplná škoda materiálu a také lidské pracovní síly. Protože mi řekněte, kdo si tohle vezmeme? Ještě navíc tak široká kolová načechraná sukně byla tak veliká, že by se tam vešlo snad deset žen.

Móda je různá.

Takže podle mého názoru na sobě tohle nosit opravdu zbytečné. Navíc tento model stál skoro dvě stě tisíc korun, takže pochybuji, že by si to někdo koupil, že by si to vzal jenom na jednu jedinou akci a potom by to nechal doma viset na ramínku. Je to škoda, protože kdybych já byla švadlena, tak raději si nějaké kvalitní oblečení, které vydrží několik dekád a není to jenom snad na jedno použití. Móda byla tady vždycky a jak už dokládá historie, tak jde vidět, jak móda se hodně mění. Od velkých načančaných šatů, až po obyčejnou streetwearovou módu, kterou mám velmi oblíbenou já. Záleží na tom, jaký kdo má styl.

Similar Posts