Je všeobecně známo, že lidé se lépe cítí v místě, kde dobře proudí energie, a to bývá zejména na horských svazích či na náhorních plošinách. Naopak v údolí se energie blokuje a citliví jedinci na to zareagují bolestmi hlavy, zažívacími obtížemi a někdy i závažnějšími zdravotními komplikacemi. Typickým příkladem tohoto fenoménu je Praha. Zatímco v centru města v husté zástavbě se na mnoha místech cítíme podobně, jako v papiňáku, na jeho okraji, zejména na ruzyňském letišti, je energie dostatek z okolního prostředí.

letiště Praha Ruzyně

Pražské letiště se skutečně nachází na strategické pozici, je vystavěno vysoko nad městem, a pokud odtud popojedete po dálnici D7, budete odtud moci pozorovat nejen část Prahy, ale i České středohoří. Jestliže si v autopůjčovně na letišti v Praze pronajmete vůz, bude se vám odtud poměrně dobře cestovat po dálničních tazích třeba na výlety s vašimi přáteli, kteří za vámi zavítali ze zahraničí. Pokud zatouží prohlédnout si pražské pamětihodnosti, můžete je přesvědčit o tom, aby s nimi prozatím posečkali, a aby se s vámi vypravili na výlety do přírody. Ta totiž v okolí Prahy stojí za to, nemusíte jezdit nikam daleko, abyste se pochlubili nevšedními krásami v Českém krasu, v Českém ráji, v okolí horního toku Berounky či na středním a dolním toku Sázavy.

jízda po dálnici

Jestliže využijete pronájmu vozidla, vyplatí se zorganizovat vícedenní pobyt v některém z těchto míst prakticky kdykoli od jara do podzimu, a máte-li zájem o horskou turistiku, můžeme vám doporučit navštívit společně Lužické hory, Jizerské hory, západní část Krkonoš anebo Šumavu. Naleznete zde celou řadu soukromých penzionů, kde se vyplatí přenocovat i mimo hlavní turistickou sezónu, a na oplátku tu budete mít k dispozici klid a pohodu, bez davů turistů a přehnané komerce. Naše země může nabídnout každému z vás mnoho zajímavého z přírodního bohatství, tak by byla škoda jej minout jako nepoznané.

Similar Posts