Oblečení pro miminka je jednou z věcí, kterou by rodiče měli mít připravenou ještě před odjezdem do porodnice. Je potřeba mít připravené oblečení předem a neshánět ho až v den kdy si muž pro dítě a partnerku pojede. Přípravu výbavičky pro miminko mají většinou v gesci nastávající maminky. Výrobci to moc dobře vědí, a tak nabízí tuny dětského zboží, mezi které patří kočárky, hračky ale i oblečení. Pro maminky je těžké odolat tomu množství krásných věcí, které navíc vídají u známých lidí na sociálních sítích.

miminko v oblečení

Dodržujte jednoduché pravidlo
Nemusíte kupovat všechno. Je sice těžké odolat tolika krásným věcem, ale vaše miminko si v prvních měsících života vystačí s málem. Co se týče oblečení, je na vás jestli budete používat body a kalhoty zvlášť a nebo jestli budete používat overaly. Je dobré nakupovat oblečení podle toho kdy se vám miminko narodí a zbytečně nenakupovat příliš dopředu, protože stejně velikost úplně netrefíte. Nemusíte mít od každé barvy několik kusů oblečení. Mnoho maminek sice chce mít sladěná miminka, ale dětem je opravdu jedno co mají na sobě.

holčička ve žlutém

Oblečení lze koupit i levně
Maminky podléhají reklamám a tak nakupují značkové oblečení. Potom mají obavy je dětem obléct, aby si je nezničily. Je důležité mít běžné oblečení za pár korun, u kterého vám nebude líto nějaké skvrny nebo záplaty na koleni. Miminka často zvrací a mohou oblečení zabarvit stolicí, proto je důležité oblečení v prvním roce až dvou příliš neřešit. Pokud chcete do svého dítěte investovat, bude lepší mu peníze odkládat na důležitější věci, které bude během života potřebovat víc. A že jich bude. Nemusíte kupovat všechno jen proto že to má někdo jiný. Kupujte spíše méně, protože vám určitě alespoň jedna kamarádka potvrdí, že mnoho věcí dítě ani vynosit nestihne jak rychle roste. I proto je zbytečné nakupovat hromady oblečení.

Similar Posts