Pokud máte zahradu nebo alespoň nějaký dvorek, určitě uvažujete nad tím, že si na léto koupíte nějaký bazén. Jeho výběr závisí na mnoha faktorech. Tím nejdůležitějším jsou finance a také prostor, který na bazén máte. Do úplně malých prostor se hodí spíše nafukovací bazény, protože na ty velké a zapuštěné nebude na dvorku dostatek místa. Zapuštěné bazény jsou velkým trendem napříč majiteli bazénů. Kdo může, ten si pořídí právě zapuštěnou variantu. Je to proto, že bazén krásně splyne s okolím a nevyčnívá nad terén. Tento druh bazénu vypadá skvěle a zamilujete si ho na první vykoupání.

bazénový vysavač

Mít bazén není jen legrace
Bazén milují dospělí, ale především děti. Jestli máte děti, zkuste jim dopřát letní koupání přímo u vás doma. Nebudou v něm sice mít tobogany a další vodní atrakce jako na veřejném koupališti, ale budete mít soukromí a koupání kdykoliv budete chtít. A navíc – bazén je skvělým místem pro pořádání letních oslav a grilovacích večírků. Jenže s vlastnictvím bazénu přichází i celá řada povinností, které už tak příjemné nejsou. Velice důležitá je údržba bazénu.

bazén na terase

Bez údržby bude voda zelená
Už jste si asi někdy všimli, že na veřejných koupalištích bývá některé dny zavřeno kvůli údržbě. Voda se čistí bazénovou chemií a čistí se i samotný bazén. Na jeho povrchu totiž ulpívají nečistoty, které je nutné pravidelně odstraňovat. Totéž se musí dělat u soukromých bazénů, protože v opačném případě budete mít velmi rychle zelenou vodu, ve které se nebude dát koupat. Každý výrobce bazénů vám doporučí chemii, kterou musíte pravidelně a podle návodu používat. Součástí péče o bazén je i bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac
, který na povrchu bazénové vany očistí zanesené nečistoty. Pracuje sám, stačí ho jej nastavit a ponořit do vody. Je to skvělý pomocník v údržbě bazénů a ocení ho hlavně majitelé větších bazénů.

Similar Posts