Mezi některými lidmi stále panuje názor, že podlahové topení je spíše reklamní trik, jak rychle prodat jakési zařízení, jehož funkce zdaleka neodpovídá praktickému využití a hlavně potřebnému komfortu. Mají za to, že to prostory nemůže dostatečně vyhřát, a navíc je to i nepříjemné kvůli rozpálené podlaze, po níž se našlapuje podobně, jako po žhavých uhlících. Tato absurdita je zřejmě podložena mylným názorem, že se voda v topném podlahovém systému rozpaluje na 80 stupňů Celsia, podobně jako u radiátorů.

regulátor topení

Vyhřátí místnosti – abychom vyvrátili tyto mýty, měli bychom začít u komfort vytápěné místnosti tímto způsobem. Topení v podlaze je rozprostřeno po celé ploše vytápěného prostoru, to znamená, že odtud teplo stoupá vzhůru rovnoměrně a prohřívá vzduch v celém objemu. Toto se ovšem neodehrává u klasických radiátorů, které jsou ve svislé poloze, tím pádem teplo stoupá nejprve úzkým koridorem vzhůru, a teprve pak prohřívá okolí. Zatímco u radiátorů vám bude chladno od nohou a budete mít rozpálený obličej, u topení v podlaze bude teplo jak na obličej, tak i na nohy. Můžete se o tom mimo jiné i snadno přesvědčit na referenci 0 https://www.sunus.cz/reference?page=0.

topení v domě

Teplo na chodidla – voda v topném podlahovém systému se prohřívá na výrazně nižší teplotu, než v radiátorech, rozhodně tedy nehrozí, že byste celý den našlapovali po horkém povrchu. Teplo od podlahy je naopak velmi příjemné na bosá chodidla, což také usnadňuje volbu podlahové krytiny. Například se můžete pohodlně procházet po keramické či kamenné dlažbě, ani by vás studila, což jistě uvítáte hlavně ráno, kdy vstáváte z vyhřátého pelíšku a pospícháte na toaletu, do koupelny a do kuchyně. Teplo na chodidlech má také svůj význam v reflexní terapii, tímto způsobem rozproudíte energii v těle a bude se vám lépe fungovat v průběhu celého dne, ať už se věnujete jakékoli duševní či fyzické činnosti.

Similar Posts