Stavba domu, chaty či chalupy není zrovna jednoduchá, a zdaleka ne vždy se vše podaří podle plánu. Jednou z překážek, se kterými se setkáváme, je i nerovný terén. A je to jen pochopitelné – jen málokterý pozemek, i stavební, je rovný jako golfové hřiště. To se na první pohled nezdá jako problém, přeci jen stejně musíme vykopat základy. Avšak nesmíme zapomínat na to, že některé části domu pod nimi nebudou zahrnuty. Sem patří například nejrůznější verandy a patia, se kterými se u mnoha domů setkáváme.

dřevěná veranda

Je pravda, že jsou to příjemná místa na letní posezení. Je to místo, kde si můžeme užít odpočinku, nadýchat se čerstvého vzduchu a jen si užívat okolní přírodu. Ovšem její konstrukce může být právě z důvodu terénu poněkud frustrující.

Pokud je rozdíl oproti dveřím domu relativně malý, lze terén jednoduše zarovnat. V mnoha případech je však na to příliš velký. V takovém případě je nutné použít rektifikační terče Quadrofixing. Jedná se o vyrovnávací disky o různé tloušťce, které se v případě potřeby položí pod roh verandy, podobně jako podkládáme například kratší nohu stolu.

dům s verandou

Jejich výhodou je, že jsou stavěny tak, aby je šlo dobře skrýt, například vegetací. To znamená, že pokud po nich cíleně nepátráte, nebudou vidět. Díky tomu bude stavba působit naprosto přirozeně, což je také hlavním cílem. Nebude tak nijak narušen její vzhled. Samozřejmě před použitím je dobré se vždy poradit s někým, kdo této problematice rozumí. Ten nám řekne, zda je právě toto ideálním řešením, a pokud ano, pak nám poradí, jakou velikost bychom měli zvolit. To je důležité zvláště tehdy, pokud si dům stavíme svépomocí.

Rektifikační terč však nemusí sloužit jen k podložení verandy, nýbrž prakticky jakékoliv části stavby, u které je to potřeba. Tak je stavění mnohem pohodlnější a stavba samotná tak vypadá mnohem lépe. A my pak nemusíme chodit po nakloněné rovině.

Similar Posts