Kombinace betonu a dřeva

Zdánlivě dva nesourodé materiály se mohou velmi dobře kombinovat, ovšem zde záleží na osobním vkusu, a to může ve finále přinést velké zklamání. Například tam, kde použijete vodorovné latě o podobném barevném odstínu, navíc pokládané vedle sebe s odstupem několika centimetrů. Takto to bude vypadat příliš lacině a podivně. Zkuste raději latě pokládat lehce přes sebe a nakloňte je pod mírným úhlem, aby to vytvářelo větší prostorový dojem. Beton se dřevem vynikne tam, kde není betonový sokl příliš vysoký, ideální je poměr betonu a dřeva zhruba jedna ku jedné, ale nebude od věci betonový sokl i o něco snížit.

zeď z cihel

Barevná dvojkombinace

Kdo vsadí na jednu barvu plotu, musí počítat s tím, že mezi jednotlivými bloky desek betonových plotů Pardubice budou viditelné spáry. Třeba jen nepatrné, ale lidský zrak neošálíte, spáry si prostě všimnete a nebude to působit přirozeně, budete stále vnímat i při snaze o celistvost oplocení, že jde o skládaný plot z půl metru širokých desek. Jestliže ovšem položíte desky tak, že využijete dvou velmi odlišných barev, například červené s krémovou, střídavě vedle sebe jako šachovnice, na spáry nikdo nebude brát zřetel, protože bude jasné, že jde o skládaný plot, ale odlišné barvy desek mu dodají zajímavé vzezření. Lidský zrak se pak soustředí na toto řešení a bude to vnímat jako něco, co tam prostě patří. Je to podobné, jako když si obléknete červenou mikinu a modré kalhoty, což vždy vypadá lépe, než kdyby barva mikiny i kalhot byla stejná, třeba červená.

betonový plot

Beton a květiny

K barevným betonovým deskám se velmi dobře hodí živý plot, popínavé rostliny, okrasné dřeviny anebo květiny v truhlících, kam patří například muškáty nebo lichořeřišnice či minipetúnie. Měli byste tomu ovšem přizpůsobit barvu betonových desek, aby byla vůči zeleni nebo květům kontrastní, tedy například vsadit na barvu desek okrovou, krémovou nebo světle šedou. Neměla by se zkrátka krýt se zelenou či s červenou a oranžovou barvou květů.

Similar Posts