Ať už se totiž jedná o výběr vhodného místa, na kterém takové setkání má proběhnout, o zajištění pozvánek pro hosty nebo dárků pro oslavence, největším strašákem zůstává stále jídlo, které se na oslavě bude hostům podávat. Oslavy s obědem nechme na jindy, nyní se pojďme zaměřit na všechny dobroty, které budou pozvaní pojídat buď po něm, nebo v průběhu jejich trvání. Sladkým základem většiny oslav bývá dort. Pokud se oslava koná pro větší množství lidí, nejste úplně zkušenou pekařkou, nebo si na tento skvost cukrařiny netroufáte z jiných důvodů, svěřte raději jeho tvorbu do zkušených rukou profesionálů. Uvidíte, že potěšíte nejen oslavence, ale i všechny sezvané, kterým se výborně povedený dort jistě zaryje do paměti.

Barevné makronky

Drobné zákusky a pečivo můžete zkusit upéct i doma. V posledních letech své místo na stolech získávají i malinké nepečené dezerty v drobných pohárcích, jež zejména v létě osvěží mnohem lépe než retro skvosty našich cukráren. I ty ale někteří staromilci a milovníci české cukrařiny jistě na stole ocení. Slaným prvkem většiny oslav stále zůstávají chlebíčky, jednohubky a kanapky či obložené mísy. Nečekejte však hned klasiku v podobě vlašského salátu, šunky, vajíčka s majonézovým přelivem a čerstvé zelené petrželky.

Čokoládový dort

Doba jde kupředu a s ní i slané pochutiny, které se na českých stolech stále častěji objevují. Pokud si s takovými moderními chlebíčky moc nevíte rady, ale rádi byste je na svůj stůl také zahrnuli, využijte služeb catering services, jež jsou v tomto ohledu přece jen zkušenější. Nezapomeňte zajistit ani výběr mezi nealkoholickému a alkoholickými nápoji, které by správná oslava také měla zahrnovat, protože hostům po všech těch dobrotách zcela jistě vyhládne. Tak vzhůru do toho a ať se celá oslava skvěle vydaří a hosté na ni nakonec mohou ještě dlouho vzpomínat!

Similar Posts