Co to je kolagen? Kolagen je takové lepidlo, které lepí naše tělo k sobě. Najdeme ho v mnoha našich důležitých orgánech, včetně kůže, cévách, kloubech nebo v celém trávicím systému. Kolagenu potřebujeme mít v našem těle správné množství, aby naše tělo dobře fungovalo. Proto bychom ho měli zařadit do našeho jídelníčku co nejvíce. Například v podobě osvěžujících letních drinků.

Tropické smoothie

Smoothie je spojením ovoce, případně zeleniny, tekuté složky a velké dávky vitamínů. Kromě kolagenu tak do sebe dostanete také spoustu vitamínů a minerálů. Jak na to? Připravte si jeden šálek plný nakrájených jahod, šálek plný kousků ananasu, jednu lžíci kokosového oleje a jednu odměrku kolagenu v prášku. Přidáte trochu vody a všechno promícháte v mixéru do podoby smoothie.

smoothie

Zázvorovo-mátová limonáda

Tato limonáda je plná vitamínů, které získáte ze zázvoru a máty, což jsou ingredience, které jsou plné dobrých látek. Tento nápoj je také prospěšný pro naše střeva a díky kolagenu dodáte nápoji ještě dávku zdravých bílkovin. Na jednu porci budete potřebovat čtvrt hrníčku limetkové šťávy, asi deset lístků máty, jeden šálek zázvorové limonády a jednu odměrku kolagenu. Limetkovou šťávu a mátu dáte do sklenice a v druhé sklenici promícháte zázvorovou limonádu a kolagen. Přidáte led a zázvor nalijete do sklenice s mátou a limetkovou šťávou.

zázvor

Nápoj z melounu cantaloupe

Meloun cantaloupe má velmi specifickou chuť, a pokud ho máte rádi, tento nápoj si naprosto zamilujete. Vychlazený bude nezbytnou součástí vašeho letního pitného režimu. Budete potřebovat jeden šálek melounu cantaloupe, asi půl šálku perlivé čisté vody a jednu odměrku proteinu. Meloun dáte do mixéru nebo kuchyňského robotu a vymícháte hladké pyré. Poté můžete přecedit před síto, abyste se zbavili dužiny. Pyré umístěte do džbánku, přidejte perlivou vodu a plátky citrónu. Můžete dozdobit ještě mátou.

Similar Posts