Některá místa naší vlasti bychom mohli nazvat posvátnými. Buď se tu kdysi v minulosti odehrálo cosi významného, anebo jde o přirozený zdroj energie, případně o esteticky zajímavý krajinný prvek. Na Českobudějovicku existuje těchto a podobných zákoutí celá řada, a tak bychom si tu mohli alespoň některé vyjmenovat. Můžete se za nimi vypravit poté, co si zajistíte levné ubytování v Českých Budějovicích penzionurudolfa.cz, na okraji parku Stromovka, který je sám o sobě také velmi významnou lokalitou, zejména pro místní obyvatele.

horní tok Vltavy

Kleť – nejvyšší bod Blanského lesa patří k nejnavštěvovanějším jihočeským hornatým masivům. Na Kleti je k dispozici rozhledna a sedačková lanová dráha s rozsáhlým parkovištěm na dolní stanici.

Keltské oppidum Třísov – tato malá, nenápadná obec je velice zajímavým koutem na jihu Čech z několika důvodů. Je odtud překrásný výhled do krajiny Českobudějovické pánve a do údolí Vltavy a nedaleko odtud se nachází dvě starobylé památky – zřícenina hradu Dívčí Kámen a bývalé keltské oppidum. Jedná se o přirozený přírodní zdroj energie, který řadíme mezi tzv. posvátné vrcholky, kam patří například hora Říp. Doporučujeme navštívit i údolí Křemžského potoka, Třísovský hamr a Přírodní rezervaci Holubovské hadce.

krása řeky Vltavy

Vltava mezi Dívčím Kamenem a Zlatou Korunou – jeden z nejkrásnějších říčních úseků, splavných vodáky, v celé Evropě se nachází v tomto úseku. Tato oblast je také vyznačena jako Přírodní památka Vltava u Blanského lesa a jde pochopitelně o chráněné území. Kdo z vás tu nikdy nebyl, doporučujeme pronajmout si vodáckou výzbroj a splout si tento úsek alespoň ze Zlaté Koruny, nejlépe až do Boršova nad Vltavou nebo až do Českých Budějovic, kde tu budete mít již zajištěné ubytování. Cestou vás příjemně překvapí střídající se hluboké lesy a otevřené louky, na něž máte působivý výhled přímo z říční hladiny.

Similar Posts