Buďte rozumní

Jistě jste během svého života viděli hned několik reklam, které Vás lákali na nějakou výhodnou půjčku. Samozřejmě půjčovatel na ní chce vydělat, což je přirozené a není na tom nic špatného. My bychom se však měli v první řadě zastavit a zamyslet se nad tím, jestli vůbec nějakou půjčku potřebujeme.

podpis smlouvy

Půjčovat si totiž na zbytečnosti, které úplně tak nepotřebujeme jako je drahá dovolené není rozumné a může nás to následně dostat do potíží. Druhým bodem je ona výhodnost. Společnosti totiž lákají na výhodný úrok, ovšem když se k němu připočtou všechny poplatky a další záležitosti, tak ve výsledku může být výhodnost pryč a zaplatíme o dost více než u jiné nabídky s v úrokem vyšším. Než tedy něco podepíšete, tak se musíte zamyslet a klidně si nechat více času na promyšlení. Vhodné je také smlouvu zanést k někomu, kdo těmto záležitostem rozumí, aby vše prošel a řekl Vám, jestli v ní není nějaký háček, který by Vás mohl přijít pěkně draho.

Účel hypotéky

Půjčovat si není mnohdy moc rozumné, ovšem je jedna taková výjimka a tou je vlastní bydlení, protože nebudeme muset platit nájem někomu cizímu, ale budeme splácet půjčku na bydlení vlastní, které nám potom už zůstane. Vzít si hypotéku v bance není až snadné, protože tu hledí, na co si půjčujeme a jistou roli hraje také bonita klienta, což znamená jeho schopnost splácet. Hypotéka má nějaké časové omezení, do kdy musíme všechno splatit, což bývá kolem 30 let, takže od našeho příjmu se odvíjí částka, kterou si můžeme půjčit.

ulice s domy

Vzhledem k úrokům navíc zaplatíme částku ještě o dost vyšší. Jestliže budeme chtít hypotéku na rekonstrukci, tak u banky pravděpodobně moc nepochodíme, protože hypotéka má primárně sloužit k pořízení vlastního bydlení. S takovým požadavkem však uspějeme u nebankovní společnosti, protože ta nabízí neúčelovou hypotéku, kde nemusíme prokazovat, na co vlastně peníze chceme.

Similar Posts