Ano, takto v tom velký rozdíl není. Ale v praxi je to jinak. Půjčky se poskytují na menší peněžní částky a na kratší dobu. Hypotéky na větší a obnosy a na dobu o hodně delší. Nezřídka i dvacet let. Hypotéka je kryta zástavou na nemovitost. Co to znamená v praxi? Většinou to, že pokud dlužník přestane splácet, dům či byt mu propadne. Není totiž jeho, ale v podstatě toho, kdo mu hypotéku poskytl. Většinou to řeší věřitel tak, že to předá druhé firmě. Nebo také ne a snaží se to udělat svou vlastní cestou. Zde už to má každý jinak. Ale musíme jít nejprve na začátek.

svazky bankovek

Každý hypotéka začíná žádostí a od ní se začne odvíjet kolotoč, který skončí za delší dobu. Je totiž třeba spousty potvrzení a sehnat je všechny nejde za jeden den. A navíc, i když má klient všechny dokumenty pohromadě, nemusí hypotéku dostat. Příčiny jsou různé a banka ani nikdo jiný je nemusí klientovi sdělovat. Není to jejich povinnost, stejně jako není jejich povinnost půjčku poskytnout.

Většinou se tak stane v bankovním sektoru, kde se objeví problém s výší příjmů, nebo také nějaký škraloup v databázi neplatičů. Člověk ani nemusí vědět, že tam je a ani jak se tam dostal. Postačí vynechat platbu telekomunikacím a už se to tam dává. Stejně jako třeba SIPO nebo cokoli jiného.

spousta peněz

Americká nebankovní hypotéka je založená na naprosto stejných principech zapůjčování peněz. To je ovšem také všechno, co má společného s bankovním sektorem. Zde se celý postup odehrává jinak a na jiné úrovni. Míníme tím tedy postup poskytování hypotéky. Odlišnosti jsou zřejmé už při začátku, kde se nemusí nosit taková spousta potvrzení. Přinesou se jen ty základní a pak se uvidí. Tím se vlastně celý proces neuvěřitelně zrychlí, takže to, co trvá jinde měsíc, se zde může zvládnout za pár dní. A ihned po podpisu smlouvy jsou peníze na účtu klienta.

Similar Posts