Když si lidé dělají dítě, mnohdy nemyslí na to, že se jednak dlouho už tak dobře nevyspí a jednak nebudu mít skoro vůbec čas na sebe, dokud dítě pořádně nevyroste, což je sice krásné, může to být i sranda, ale dítě vás moc nenechá si dělat jen tak své věci. Starší děti už si sice dokáží hrát samy a vyrábět různé věci, i tak s nimi ale musíte doma být. Můžete se jich ale na chvíli zbavit a dát je do kroužku, to je také možnost. Stejně to jsou ale třeba dvě hodiny týdně, navíc ještě když jste třeba v práci, takže vám to moc nepomůže. Je to ale pořád lepší, než aby dítě bylo doma.

houpačka

Navíc v kroužku se unaví, takže to je další plus, půjde dříve spát a vy si můžete dát sklenku vína se svou drahou polovičkou. Je tedy naprosto přirozená touha se zbavit dítěte alespoň na chvíli, protože od doby, co se dítě narodí fakt nemáte ani kousek času pro sebe, pokud nemáte dvakrát hodné dítě, které nepláče, což někteří mají. Pokud už máte ale větší dítě, je fajn ho nějak zabavit i venku, ale pořád upozorňujeme, že tam s ním musíte být, nebo minimálně někdo jiný dospělý, nesmí tam zůstat samo, ať se mu nic nestane, to přeci nechcete. To byste se ho zbavili zase už napořád, takže vždy buďte přítomni, pokud se jedná o dítě, které by ještě samo být nemělo.

pískoviště

Nejefektivnější je dítě vzít na hřiště, kde si třeba můžete číst, nebo ho tam s někým poslat. Pokud chcete být přeci jen doma, tak mu pořiďte na zahradu dětské pískoviště s krytem a uvidíte, jak bude rádo. Bude mít totiž hřiště přímo na zahradě a vy tak nebudete muset tahat práci třeba někam ven, můžete si sednout na terasu s ním a dělat si své věci. Pokud ale potřebujete opravdu chvíli času pro sebe je třeba i dobré si zaplatit chůvu nebo hold dítě někomu svěřit, třeba lidem z rodiny. Nezapomínejte na to, že v tom nejste sami a všichni vám rádi pomohou, dítě navíc chce také vidět svou rodinu, například babičku s dědou.

Similar Posts